Tajemnice pochówku prezydenta

Wszyscy wiedzą, że Lech K. wraz z żoną ostatecznie zostali pogrzebani na Wawelu, lecz niedużo osób wie o tym, że w praktyce zorganizowano 2 pochówki. Pierwszy z nich, w którym brali udział wszyscy odbył się 18 Kwietnia, Natomiast drugi, kilka dni później. Zamieszani nic nie chcą powiedzieć w tej sprawie, jakie są przyczyny tych dwóch pogrzebów?

Zakład pogrzebowy, ponoszący odpowiedzialność za pogrzeb nie chce ujawniać szczegółów. Osoby uczestniczące w nim obowiązuje klauzula milczenia, podpisane na prośbę służb specjalnych. Wszystkie z osób związanych z tym zdarzeniem mówi jednocześnie, iż jest to sprawa drażliwa.

Moim zdaniem, dzieje się tak ponieważ szczątki pary prezydenckiej tylko po części ofiar wypadku w Smoleńsku. Niemniej jednak parę dób dalej, jak rozpoznawanie zwłok zostało zakończone dołożono resztę pary.

Temat rzeczywiście wrażliwy, tym, że o parze prezydenckiej. Nie dziwi też milczenie nawet WKO, która rezygnuje z jakichkolwiek wytłumaczeń w tej sprawie. Myślę mimo to, że nie powinniśmy być zbyt ciekawi. W jaki sposób to się prezentuje – wiemy, po co nam dodatkowe szczegóły i uzasadnienia.

Comments are closed.